izmir Beton Duvar

Üretimi 5 Asır öncesine dayanan beton günümüze kadar birçok aşama kastederek gelmiştir.
Kil ve kireçtaşı temel yapıtaşlarını oluşturmuştur. Eski çağlarda Piramitlerin yapımında görülmektedir.
Günümüzde ise duvar olarak gerek mukavemeti gerekse kullanım alanı bakımından kullanılmaktadır. Betonun argera ismi verilen çeşitli maddelerin karışımından oluşmaktadır. Kaya, kum, çakıl gibi karışımların birleştirilmesine argera denir.

Çimento ise argera denilen maddelerinin birleşiminden doğar. Çeşitli bileşenlerle üretimi yapılan beton, mukavemeti sağlıklı olur. Beton duvarları tahta kalıpların içine betonun dökülmesi aracılığı ile yapılır. İstenilen ebat ve uzunlukta imal edilir.

Duvarlarda ise beton ve TAŞ’tan oluşmaktadır. Bu malzemeler duvar üstüne örülmektedir. Daha sonra istenilen şekiller verilmektedir. Betonu büyüleyici pek çok faktör yer alır. Nem, su, sıcaklık değişimleri betonu önemli faktörlerdendir. Beton sektörü değişimleri minimize etmek için coğrafyaya yönelik üretimler yapmaktadır. Beton üretiminde, pazarının istekleri tarafında değişik türlerde istekler bulunmaktadır.

Tasarımlar uzman ekibimiz tarafından son teknoloji kullanılarak hazırlanır.
Alt geçitlerde ve tünel çıkışlarında malzeme cinsi görülmektedir. Günümüzde ise çoğu yapılarda duvar kullanılır. Yapı temel malzemesi olan betonun olan birçok inşaat alanında kullanılır. Doğal afetlerde betonun sağlamlığı açısından ve yangın yalıtımı bakımından dayanaklı ve uzun ömürlü olması tercih sebebidir. Duvar yapısı içeriği bakımından dayanıklı ve dayanıklıdır.

izmir beton duvar konusunda birçok duvar imalatı ve işçiliği kalitesi bakımından son teknoloji kullanılarak ilk etapta tarafımızca duvar yapılacak alan keşfi ve ölçülendirilmesi yapılır. Sonraki aşamada duvar projesi çizilir. Duvar projesinde hassas ölçeklendirme ve duvar sağlamlığı için uzman ekiplerimizin belirlediği ölçülerde hazırlıklara başlanır.
Duvar uygulanacak bölgenin iklim koşulları, fiziki şartları ve eğim durumuna göre uygulama yapılacak duvar için şantiye kurulur. Şantiyemizde belirlenen süre zarfında duvar imalatı ve uygulamalarına başlanır.

Uygulama öncesinden duvar statik hesaplamaları gözönünde bulundurulur. Bu doğrultuda teknik personelimiz duvar çevreleme işine başlar.
Uzun süreler süresince kullanıma uygundur. Seneler süresince kullanabileceğinizin garantisini verebiliriz.

izmir ilinde Beton Duvar ustalarımız konusunda profesyoneldir. Tecrübeli kadromuz her türlü beton duvar konularında uzman ve yetkili kişilerden oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+90 535 668 6154
Hemen Ara